Potraviny

Sekce vík určených k uzavírání potravin se dělí na několik podskupin:

1) Víka twist
Tecnocap_Twist Closures  Lugs_10Jedná se o osvědčený a mezinárodně uznávaný systém pro konzervaci potravin a nápojů. V kombinaci se sklenicemi odolávají víka vysokým teplotám a tlakům při sterilaci a pasterizaci. Náš sortiment zahrnuje průměry od 27 mm do 110 mm; víčka je možné dodat s bezpečnostním prolisem, který umožňuje vizuální i akustickou kontrolu správné konzervace. K dispozici jsou v nejrůznějších variantách laku a tisku, v různém provedení profilu, vždy podle přání zákazníka. RTO (Regular Twist Open) – standardní provedení se širokou drážkou pro těs. hmotu RTS (Regular Twist Open with Step) – standard se zúženým profilem drážky pro TH ECO – regular víka se zkosenou fazónou MTO (Medium Twist Open) – střednětažený uzávěr DTO (Deep Twist Open) – hlubokotažený uzávěr DDO (Deep Deep Open) – hlubokotažený uzávěr.

Tecnocap_food_twist_en

2) Víčka uzavíratelná tlakem
2a) Omnia. Pano, Snap
Tecnocap_Snap Closures_1
Tradiční víčka vyráběná z hliníkového plechu jsou opatřena na vnější i vnitřní straně povrchovou lakovou ochranou, uvnitř je nanesen těsnící kroužek. Uzávěry jsou určeny pro domácí i průmyslové zpracování, dodáváme průměry 68 a 83 mm (Omnia) a 103 mm (Pano). Na přání zákazníka zajistíme i potisk. Snap víčko je inovativní projekt. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak správně postupovat při domácím zavařování, stáhněte si náš leták a prohlédněte si instruktážní video.
Tecnocap_food_Omnia_en

 


2b) PT víčka

Tecnocap_PT Closures_6PT jsou určeny pro dětskou výživu a z toho důvodu je jejich kvalita velmi přísně kontrolována. Výrobní linka na PT víčka je pouze v Itálii.

Tecnocap_food_PT_en

 

 

 

2c) SKO
Tecnocap_SKO Closures_5SKO jsou ocelová víčka rozměru 82 mm vyráběna pouze v závodě na Ukrajině.

 

 

 

 

3) Kontinuální závity: CT víčka, víčka odolná při otevření dětmi
3a) CT víčka
Tecnocap_CT Closures_2CT víčka, neboli
Continuous Thread Closures
jsou víčka s ochranou otevírání vyráběna buď z hliníku nebo z plechu. Výrobní linky na výrobu tohoto typu víčka jsou pouze ve výrobním závodě Tecnocapu ve Spojených státech amerických.

 

 

 

4) Plastová víčka
Tato víčka jsou vyráběna v základních barevných odstínech dle dohody s odběratelem. Jsou určena pro uzavírání konzervárenských sklenic s horkým nebo studeným obsahem.

5) Plechovky
V roce 2012 byla ukončena výroba plechovek. V minulosti se vyráběly v různých rozměrech kruhové plechovky z pocínovaného plechu technologií svařováním.

Úplný přehled sortimentu výrobků skupiny Tecnocap naleznete v katalogu, který lze stáhnout
zde