Skupina
Historie firmy Tecnocap se datuje od roku 1993, kdy byl ve městě Cava de Tirreni na jihu Itálie založen podnik Tecnocap SpA. O jedenáct let později začala etapa rozrůstání se. V roce 2004 byl koupen závod ve Španělsku a pojmenován Tecnocap Met SLU. Akvizice pokračovaly v roce 2005 koupením závodu Obal Rozkoš v České republice včetně dceřiné společnosti v Moldávii, která byla v roce 2007 zrušena, stroje převezeny do České republiky a status změněn na obchodní zastoupení. V roce 2006 byla zřízena na Ukrajině dceřiná společnost – Agrocap LLC. Ještě v témže roce bylo investováno do německé společnosti Glasscap Verschlüsse GmbH – Germany, která byla ukončena fúzí s Tecnocapem SRO v roce 2009.

Nynější Tecnocap LLC ve Spojených státech amerických byl v roce 2006 koupen pod jménem Penn Wheeling Closure Group – USA.

Od té doby byly provedeny akvizice pouze v Itálii, v roce 2007 byl koupen Sud Capsule a v roce 2011 došlo ke koupi konkurenční firmy Capco – Italy, jenž byla přejmenována na Tecnocap Spa – Aprilia.

Skupina Tecnocap má sedm výrobních závodů, které se nacházejí v pěti různých zemích světa – v Itálii, České republice, na Ukrajině, ve Španělsku a ve Spojených státech amerických.

Tecnocap-logo-mapa

 

Production,Sales - Europe

Production,Sales - Amerika